Ładowanie strony
Zamknij
dentysta bielsko - wybielanie zębów
Postępowanie po zabiegu wybielania zębów
Aby jak najdłużej cieszyć się swoim ?nowym? kolorem zębów należy stosować się do następujących zaleceń:

BIAŁA DIETA
przez 72 godziny po zabiegu. Nie powinno się spożywać produktów bogatych w barwniki takich jak np.: kawa, herbata, czerwone wino, owoce i warzywa (marchew, buraki, itp.), sosy, kolorowe napoje gazowane lub energetyczne.

Dietę należy podtrzymywać do 2 tyg.

Pierwsze dwie godziny po zabiegu pacjent nie powinien spożywać żadnych pokarmów. Dozwolone jest picie wody.


ZAKAZ PALENIA TYTONIU
przez co najmniej 48 godzin po zabiegu.


NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW
może pojawić się i utrzymywać przez 24 godziny po zabiegu, szczególnie gdy osoby już wcześniej odczuwały dyskomfort z powodu nadwrażliwości zębów. W przypadku wystąpienia takich objawów, w celu ich złagodzenia zaleca się stosowanie pasty do nadwrażliwych zębów oraz ograniczenie spożywania kwaśnych, gorących oraz bardzo zimnych napojów.


EFEKT WYBIELENIA
utrzymuje się od 6 miesięcy do 3 lat i w dużej mierze jest uzależniony od nawyków żywieniowych, stylu życia oraz higieny jamy ustnej pacjenta. Efekt po wybielaniu zębów można podtrzymywać samodzielnie stosując szyny wybielające.

Dodatkowo po zabiegu można stosować łagodne wybielające pasty do zębów.

Ponadto w celu utrzymania efektów wybielania zalecane są wizyty kontrolne co pół roku oraz regularne profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie jeżeli wystąpią do tego wskazania.


WYMIANA WYPEŁNIEŃ / LECZENIE PROTETYCZNE
Aby dobrać idealny kolor planowanych prac np. protetycznych, po zabiegu należ odczekać ok. 14 dni (jest to okres czasu w którym stabilizuje się kolor zębów). Z tego względu zaleca się wymianę nieestetycznych wypełnień lub koron dopiero dwa tygodnie po zabiegu wybielania zębów.