Ładowanie strony
implantologia bielsko biała
Implantologia
Specjalizujemy się w leczeniu trudnych przypadków implantologicznych. Oferujemy naszym pacjentom między innymi leczenie implantologiczne oparte o planowanie 3D. Wirtualnie zaplanowany zabieg pozwala na wybranie optymalnego położenia dla implantów bez wykonywania dodatkowych procedur chirurgicznych, nawet gdy występują trudne warunki anatomiczne.
implantologia bielsko

implanty zębowe bielsko

Od momentu wprowadzenia tytanu do medycyny nastąpił gwałtowny rozwój w implantologii.
Tą dziedziną stomatologii dr n. med. Kubica zajmuje się od 1988 roku. Zdobyta przez niego na przestrzeni tych lat wiedza i doświadczenie spowodowały, iż dr n. med. Hubert Kubica stał się nie tylko znanym zabiegowcem, ale również międzynarodowym wykładowcą z zakresu implantologii oraz planowania 3D. W swojej Klinice prowadzi również kursy dla lekarzy z Polski oraz świata o różnym stopniu zaawansowania.

Wirtualne planowanie zabiegów implantologicznych
W gabinecie stomatologicznym Dental Clinic oferujemy leczenie Implantologiczne oparte o planowanie 3D, które pozwala wybrać optymalne położenie dla implantów, nieraz bez wykonywania dodatkowych procedur chirurgicznych nawet przy trudnych warunkach kostnych. Możliwość zaplanowania zabiegu z dokładnością do 0.2mm, natychmiastowa odbudowa protetyczna, skrócenie czasu operacji, znacznie mniejsza traumatyzacja niż przy standardowym postępowaniu a tym samym redukcja dolegliwości po zabiegowych do minimum to tylko niektóre z wielu zalet cyfrowo zaplanowanego zabiegu.
Nowe zęby na jednej wizycie
Wieloletnie doświadczenie i zastosowanie trójwymiarowej diagnostyki z możliwością planowania 3D umożliwiają naszemu zespołowi nie tylko na wszczepianie implantów z dużą precyzją, ale przede wszystkim na ich natychmiastowe (w dniu implantacji) zaopatrzenie w korony, mosty lub protezy. Wypracowanie własnej techniki zabiegowej pozwoliło nam na skrócenie całej procedury w niektórych przypadkach nawet do 4 godzin.

Paradontoza - leczenie za pomocą implantów
W zaawansowanych chorobach przyzębia, ekstrakcja zęba połączona z wszczepieniem implantu wraz z zaprojektowaniem funkcjonalnego i komfortowego natychmiastowego uzupełnienia czasowego, daje tkance kostnej możliwość do spontanicznej regeneracji ubytków kostnych. Takie postępowanie redukuje często konieczność przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, ogranicza do minimum potrzebę stosowania biomateriałów, dzięki czemu dochodzi do skrócenia czasu leczenia oraz obniżenia kosztów. Ponadto nowoczesna implantoprotetyka umożliwia funkcjonalną i estetyczną rehabilitacje narządu żucia. Mamy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w leczeniu tego typu schorzeń.

Uśmiech na co dzień i pewność siebie!
Leczenie implantami to czasami jedyne skuteczne rozwiązanie pozwalające przywrócić utraconą funkcję żucia, poprawić wymowę, samopoczucie oraz zwiększyć komfort życia.

  • Zajmujemy się również odbudową protetyczną trudnych przypadków implantologicznych. Np. gdy implanty zostały wprowadzone w miejsce, w którym były najlepsze warunki kostne, lecz niekoniecznie korzystne dla estetycznej odbudowy protetycznej.

• Skomplikowane rekonstrukcje z wykorzystaniem tkanki kostnej np. z talerza biodrowego przeprowadzamy w Klinice Chirurgii Plastycznej dr n. med. Janusza Sirka w Bielsku-Białej.
Ładowanie strony