Ładowanie strony
Pionierskie zabiegi rekonstrukcyjne
Innowacyjne podejście do trudnych przypadków mamy we krwi. Dr n. med. Hubert Kubica, szef Dental Clinic specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej oraz implantologii, wraz z Dr n. med. Januszem Sirkiem, specjalistą chirurgii plastycznej, przeprowadzili w Polsce pionierskie zabiegi rekonstrukcyjne w obrębie twarzoczaszki wykorzystując przeszczepy kości z talerza biodrowego.
Współtworzymy podręczniki naukowe
Dr n. med. Hubert Kubica z Dental Clinic w Bielsku-Białej jest współautorem „Atlasu Techniki Pracy na cztery ręce w stomatologii ogólnej” – pierwszego polskojęzycznego podręcznika dla studentów oraz lekarzy stomatologów na temat ergonomicznego systemu pracy oraz nowoczesnych technik pracy lekarza z wykwalifikowaną asystą.
Ponad 30 lat doświadczenia w implantologii
Kliniką stomatologiczną Dental Clinic w Bielsku-Białej kieruje Dr n. med. Hubert Kubica posiadający 30-letnie doświadczenie w implantologii. Dr Kubica prowadzi również międzynarowe szkolenia oraz wykłady dla lekarzy i studentów.
Planowanie zabiegów 3D
Zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonujemy w oparciu o nowoczesne planowanie 3D. Wcześniejsze opracowanie zabiegu na modelu trójwymiarowym zmniejsza ryzyko uszkodzenia ważnych anatomicznych struktur oraz sprawia, że rana po zabiegu jest znacznie mniejsza. Efektem jest szybsze gojenie oraz mniejsze dolegliwości.
Nowe zęby w jeden dzień
Koncepcjia All on 4 umożliwia kompletną rekonstrukcję uzębienia w zaledwie jeden dzień. Dzięki wszczepionym 4 implantom pomaga uzyskać u bezzębnych pacjentów nowe mocowanie dla stałego uzupełnienia protetycznego, co pozwala na odtworzenie utraconej funkcji żucia i tym samym znacznie poprawia komfort życia.
Leczenie paradontozy
Dr Dawid Kubica Msc jest absolwentem specjalistycznych studiów periodontologicznych jak i implantologicznych w Dreźnie oraz członkiem Niemieckiego Towarzystwa Periodontologii. Dzięki zdobytej wiedzy oferuje on Państwu leczenie chorób przyzębia zgodnie ze standardami obowiązującymi na uniwersytetach w Szwajcarii, Niemczech oraz USA.
Wysokiej klasy uzupełnienia protetyczne
Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami i technikami protetycznymi w Polsce, w Niemczech oraz w Szwajcarii. Każda praca protetyczna jest ręcznie wykonywana w laboratorium, po indywidualnym doborze koloru oraz ocenie kształtu zębów przez technika dentystycznego, dzięki czemu uzupełnienia zyskują naturalny i niepowtarzalny wygląd.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Dental Clinic w Bielsku-Białej zapewnia Pacjentom leczenie kanałowe, także skomplikowanych przypadków, z wykorzystaniem różnych układów optycznych – mikroskopu oraz lup zabiegowych. Leczenie kanałowe poprzedzone jest obrazowaniem tkanek z wykorzystaniem nowoczesnej diagnostyki cyfrowej.
Prowadzimy szkolenia dla lekarzy stomatologów
Prowadzimy specjalistyczne kursy z implantologii pod kierownictwem Dr n. med. Huberta Kubicy. Kursy przeznaczone są dla lekarzy stomatologów chcących poszerzyć swoje kwalifikacje z zakresu planowania 3D zabiegów chirurgicznych oraz aktualnych metod leczenia wykorzystywanych w światowej implantologii oraz implanto-protetyce.
Hubert Kubica

Dr n. med.
Hubert Kubica
chirurgia, implantologia
Dr n. med. Hubert Kubica jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu i lekarzem stomatologiem z 30-letnim doświadczeniem. Umiejętności zawodowe zdobywał między innymi w Niemczech, gdzie przez 9 lat kierował własną praktyką stomatologiczną. Specjalizuje się w implantologii oraz chirurgii stomatologicznej, jest również właścicielem kliniki stomatologicznej Dental Clinic w Bielsku-Białej.

Dr n. med. Hubert Kubica odbył wiele specjalistycznych szkoleń z dziedziny implantologii, chirurgii odtwórczej twardych oraz miękkich tkanek, terapii laserem twardym i stomatologii estetycznej w ośrodkach naukowych w Niemczech, USA, Szwajcarii, Austrii i Francji. Ukończył także trzystopniowy kurs z periodontologii (ZMK – Klinik Münster).
W 1999 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej „Badania nad alternatywnym zastosowaniem lasera neodymowo-yagowego do metod konwencjonalnych w endodoncji”.

Dr n. med. Hubert Kubica jest aktywnym członkiem polskich i międzynarodowych stowarzyszeń stomatologicznych:
• Niemieckiego Towarzystwa Implantologicznego,
• Niemieckiego Towarzystwa Terapii Laserowej i Stomatologii,
• Stowarzyszenia Polskich Lekarzy Dentystów,
• Akademii Pierre Faucharda,
• International Congress of Oral Implantologists.

Jego dorobek zawodowy i naukowy obejmuje ponadto wiele publikacji z dziedziny endodoncji i implantologii oraz współautorstwo książki „Atlas technik pracy na cztery ręce”. Prowadzi szkolenia oraz wykłady międzynarodowe dla lekarzy i studentów
Magdalena Rodzoń

Lek. stom.
Magdalena Rodzoń
stomatologia estetyczna, endodoncja, protetyka
Lekarz stomatolog Magdalena Rodzoń jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu i stomatologiem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W klinice stomatologicznej Dental Clinic w Bielsku-Białej pracuje od 20 lat, gdzie wyspecjalizowała się w stomatologii estetycznej, endodoncji oraz protetyce.
Jej największą zawodową pasją jest stomatologia estetyczna, dzięki której może zaoferować Pacjentom naszej kliniki różnorodne zabiegi poprawiające estetykę zębów, między innymi:

• licówki pełnoceramiczne bez szlifowania,
• korony i mosty pełnoceramiczne,
• implanto-protetykę,
• wypełnienia kompozytowe wykonane techniką warstwową,
• wybielanie zębów.

Lek. Magdalena Rodzoń jest autorką wielu artykułów naukowych publikowanych w specjalistycznych magazynach medycznych takich jak „Dental Tribune”, „Magazyn Stomatologiczny” oraz „Stomatologia Współczesna”. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i kursach dla lekarzy dentystów.
Agnieszka Łaksa

Agnieszka Łaksa
Dyplomowana Asystentka i Higienistka stomatologiczna
Agnieszka Łaksa to dyplomowana asystentka i higienistka stomatologiczna, która pracuje w zespole Dental Clinic w Bielsku-Białej od 2017 roku.
Poza asystowaniem przy zabiegach zajmuje się profilaktyką chorób przyzębia: usuwaniem kamienia nazębnego narzędziami ręcznymi (kiretami), piaskowaniem, a także kontrolą płytki bakteryjnej czy wybielaniem.
Systematycznie poszerza swoją wiedzę aktywnie uczestnicząc w licznych kursach, sympozjach i warsztatach. Podczas wizyty higienizacyjnej Pani Agnieszka pomoże Państwu dobrać odpowiednią pastę, płyn, szczoteczkę czy inne akcesoria do higieny jamy ustnej.
Dawid Kubica

Lek. stom. M.Sc.
Dawid Kubica
periodontologia, implantologia, endodoncja, protetyka
Dawid Kubica MSc to lekarz stomatolog w trzecim pokoleniu, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Dresden International University. Specjalizuje się w periodontologii, implantologii, endodoncji oraz protetyce. Głównym obszarem jego zainteresowań zawodowych jest periodontologia zajmująca się leczeniem chorób przyzębia (np. paradontozą) oraz mikrochirurgią periodontologiczną jak np. pokrywaniem recesji dziąsłowych.
Lek. stom. Dawid Kubica MSc jest aktywnym członkiem Niemieckiego Towarzystwa Periodontologii (DGP) oraz Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Stomatologicznej, Ustnej i Szczękowo-Twarzowej (DGZMK). W 2018 roku ukończył 3-letnie studia specjalistyczne z zakresu periodontologii oraz implantologii na Uniwersytecie w Dreźnie zdobywając międzynarodowo uznany tytuł Master of Science.

W kręgu zainteresowań zawodowych lek. stom. Dawida Kubicy znajdują się także endodoncjia (leczenie kanałowe), stomatologia zachowawcza, protetyka oraz prężnie rozwijająca się stomatologia cyfrowa. Ponadto regularnie podnosi swoje umiejętności zawodowe poprzez udział w szkoleniach i kursach.
implantologia bielsko białaimplantologia bielsko biała

Specjalizujemy się w leczeniu trudnych przypadków implantologicznych. Oferujemy naszym pacjentom między innymi leczenie implantologiczne oparte o planowanie 3D. Wirtualnie zaplanowany zabieg pozwala na wybranie optymalnego położenia dla implantów bez wykonywania dodatkowych procedur chirurgicznych, nawet gdy występują trudne warunki anatomiczne.

Mikrochirurgia pozwala na przeprowadzenie precyzyjnych i małoinwazyjnych zabiegów, wykorzystując przy tym specjalistyczne instrumentarium, mikroskop zabiegowy oraz tomografię komputerową. Odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny odgrywa również bardzo ważną rolę. Dzięki takim małoinwazyjnym zabiegom rany są mniejsze i ulegają szybszemu wygojeniu, co daje większy komfort pacjentowi i pozwala na skrócenie czasu leczenia.
mikrochirurgia dentysta bielskomikrochirurgia dentysta bielsko
stomatologia endodoncja bielskostomatologia endodoncja bielsko

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką, leczeniem próchnicy oraz leczeniem kanałowym zębów. W Dental Clinic oferujemy pacjentom mikroinwazyjne leczenie ubytków próchnicowych w powiększeniu (lupy, mikroskop), wypełnienia wykonane techniką warstwową, nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem, z wykorzystaniem cyfrowej diagnostyki radiologicznej, elektronicznego pomiaru długości kanału oraz jednorazowych rotacyjnych instrumentów niklowo-tytatnowych.

Gabinet stomatologiczny Dental Clinic oferuje swoim pacjentom leczenie chorób przyzębia, takich jak np. zapalenie dziąseł czy parodontozy metodami zgodnymi ze standardami obowiązującymi na uniwersytetach w Szwajcarii, Niemczech oraz USA. Zakres świadczeń obejmuje również dożywotnią opiekę periodontologiczną, pokrywanie recesji, chirurgiczne wydłużanie koron oraz leczenie periimplantitis (zapalenie tkanek wokół implantów).
leczenie chorób przyzębia bielskoleczenie chorób przyzębia bielsko
protezy zębowe bielskoprotezy zębowe bielsko

W trosce o wysoką jakość oraz estetykę naszych prac protetycznych podjęliśmy współpracę z najlepszymi pracowniami technicznymi w Polsce, Niemczech i Szwajcarii. Dzięki ścisłej współpracy z wysoce wykwalifikowanym technikiem możemy na miejscu wybrać kolor nowych zębów oraz dopasować ich kształt i wielkość do rysów twarzy pacjenta. Każda praca protetyczna jest wykonywana ręcznie z dbałością o detale.

Prawidłowa diagnostyka to klucz do sukcesu. W Dental Clinic korzystamy między innymi z nowoczesnej tomografii stożkowej, stanowiącej świetne narzędzie diagnostyczne w chirurgii, ortodoncji czy też endodoncji. Wysokiej klasy tomograf zapewnia dokładne, trójwymiarowe odwzorowanie budowy anatomicznej, bez zniekształceń oraz daje możliwość obrazowania w przekrojach poprzecznych dowolnego fragmentu szczęki, żuchwy, stawów lub zatok pod dowolnym kątem. Badanie w trybie standardowym trwa zaledwie 8,9 sekundy.
dentysta radiologia bielskostomatolog radiologia bielsko
dentysta znieczulenie bielskodentysta bez bólu bielsko

Leczenie w sedacji wykorzystuje między innymi wziewną metodę znieczulenia, która znacznie ogranicza lub niemal całkowicie eliminuje ból towarzyszący zabiegom stomatologicznym. W Dental Clinic w Bielsku-Białej umożliwiamy wybór tej metody Pacjentom, którzy wykazują paniczny lęk podczas wizyty u dentysty (dentofobia). Sedację kontroluje wykwalifikowany anestezjolog.

Żyjąc w XXI wieku jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak istotna i korzystna dla naszego zdrowia jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Zamiast poddawać się skomplikowanym, stresującym i kosztownym zabiegom rekonstrukcyjnym wolimy zachować własne zęby jak najdłużej. Z tego powodu od początku istnienia naszej Kliniki dbamy o wysoki standard przeprowadzanych przez nas zabiegów higienizacyjnych jamy ustnej. Częstotliwość profesjonalnego czyszczenia zębów jest ustalana indywidualnie do potrzeb pacjenta.
skaling bielskodentysta skaling bielsko
nowoczesny dentysta bielskonowoczesny stomatolog bielsko

Digital Dentistry to stomatologia przyszłości wykorzystującą narzędzia lub urządzenia sterowane komputerowo. Cyfrowa stomatologia jest wykorzystywana w celach dokładniejszej diagnostyki (np. tomografia komputerowa), planowania implantologicznego (wirtualne planowanie pozycji implantów), planowania prac protetycznych w technologii CAD/CAM (cyfrowy skaner wewnątrz ustny) oraz planowania leczenia zaburzeń okluzyjnych.
LECZENIE ZGODNE Z BIOLOGIĄ ORGANIZMU.
Stomatologia biologiczna wykorzystuje potencjał regeneracyjny organizmu bazujący na podstawowych procesach fizjologicznych. Materiały wykorzystywane np. w zabiegach rekonstrukcyjnych są tkankami własnymi, tzn. pochodzą od pacjenta (100% zgodności biologicznej). Takie postępowanie eliminuje potrzebę użycia materiałów obcych (np. pochodzenia bydlęcego), które dodatkowo obciążają układ immunologiczny i upośledzają jego działanie [zobacz przypadek].
 
play
Uśmiech - drogą do szczęścia

01:30